Wyroby z brązu Caggiati, Litery z brązu Caggiati, Krzyże z brązu Caggiati

Wzornictwo Caggiati

Akcesoria nagrobkowe

Galanteria nagrobna na pomniki

Różnego rodzaju elementy galanterii nagrobkowej stanowią nieodłączny element większości pomników. Do tych najczęściej spotykanych zaliczyć należy przede wszystkim krzyże, lampiony, figury przedstawiające postacie biblijne czy inne. Są one powszechnie wykorzystywane przez firmy kamieniarskie. Galanteria cmentarna stanowi wspaniałą ozdobę pomników, a ponadto może spełniać praktyczne funkcje.

Galanteria nagrobna wykonywana jest z materiałów o różnych właściwościach oraz wyglądzie. Może to przykładowo być marmur z którego wykonana została płyta pomnikowa. O wiele lepiej prezentują się jednak elementy ozdobne wykonane z metali szlachetnych. Dużą trwałością na warunki atmosferyczne wyróżnia się przykładowo stal nierdzewna. Do najbardziej eleganckich zaliczane są jednak wazony czy lampy wykonane z brązu lub mosiądzu. Metale te mają niezwykle piękną barwę i wspaniale komponują się z każdego rodzaju pomnikiem.

Nasza firma posiada w swojej ofercie szeroki wybór galanterii na pomniki. Są to przede wszystkim wyroby włoskiej marki Caggiati, która słynie z niezwykle pięknych i precyzyjnie wykonanych produktów. Asortyment stanowią litery nakładane, różnego rodzaju krzyże, wazony, róże czy ramki.